هایفو یا هایفو تراپی چیست؟

 

هایفو یا هایفوتراپی چگونه به جوان سازی پوست کمک میکند ؟

در  هایفو تراپی از دستگاه  اولتراسوند یا امواج متمرکز شده استفاده می شود در  این روش قسمت های زیرین پوست حرارت داده میشود تا کلاژن سازی در پوست فعال  شود ، امواج از پوست عبور می کند بدون اینکه به پوست آسیبی بزند و در لایه  های زیرین پوست باعث ایجاد حرارت بالا می شود و این حرارت تغییراتی را  ایجاد می کند که باعث کلاژن سازی می شود .

هایفو تراپی یک روش درمانی  نسبتا جدید محسوب می شود. روشی غیرتهاجمی است که به تحریک سلول ها کمک می  کند و منجر به جوانسازی بافت ها و تولید کلاژن می شود. تاثیر نهایی درمان  این روش سفت شدن و لیفتینگ پوست در نواحی مورد نظر است.

بدون نیاز به  جراحی و دوران نقاهت درمان سرپایی محسوب می شود .پوست بالغ پس از فقط یک  جلسه هایفوتراپی دوباره مانند زمان جوانی شروع به فعالیت می‌کند. پس از  سپری شدن چند ماه از درمان پوست صاف‌تر، سفت‌تر و روشن‌تر می‌شود. چشم‌ها  جوان‌تر و بازتر به نظر می‌رسد، ابروها بالاتر می‌رود، چین و چروک‌ها و  خطوط روی صورت صاف می‌شود و منافذ کمتر می‌شود. پوست به دلیل بازیابی خاصیت  ارتجاعی نرم‌تر و منعطف‌تر می‌شود.


هایفو تراپی فقط با دستگاه دابلو اس و دستگاه دابلو گلد انجام میشود.

 

 

هایفو در کجا استفاده می شود ؟

 شاید  تصور کنید هایفو فقط در از بین بردن چین و چروک کاربرد دارد؟خوب باید بهتون  بگم .بله این گونه هم هست ولی هایفو تراپی می توانددر بخش های مختلفی از  بدن کاربرد داشته باشد :

 • از بین بردن خط اخم در پیشانی
 • از بین بردن تیرگی و سیاهی دور چشم
 • از بین بردن چین و چروک ( جوانسازی ) صورت و گردن
 • لیفت ( کشیدگی ) صورت ابرو پیشانی
 • از بین بردن چین و چروک اطراف چشم
 • لیفت و بالا کشیدن ابرو
 • از بین بردن غبغب
 • لاغری موضعی
 • زاویه دار کردن فک
 • درمان منافذ باز پوست


تصاویر کلاژن سازی که بعد از درمان با هایفو انجام میپذیرد.

 

 

هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟

متقاضی  مناسب هایفوتراپی باید در بازه سنی ۳۰ تا ۶۰ سالگی پوستی با خاصیت ارتجاعی  مناسب داشته باشد و از افتادگی و شل شدن مختصر تا متوسط پوست گردن یا دور  چشم ناراضی باشد. متقاضیانی که در این گروه سنی قرار ندارند یا پوستشان  آسیب بیشتری دیده است، می‌توانند با تکرار ۲ یا ۳ باره درمان از مزایای  هایفو بهره‌مند شوند، هر چند نتایج به اندازه گروه اول چشمگیر نخواهد بود.

هایفوتراپی  در موارد شلی و افتادگی های بسیار شدید پوست شاید کمتر موثرباشد. در این  موارد بر اساس وضعیت عمومی مانند سن، بیماریهای زمینه ای و ترجیح فرد  مراجعه کننده باید در مورد انجام لیفت جراحی یا هایفو تصمیم گرفت.

جهت مشاوره رایگان و ثبت رزرو روی ثبتنام و رزرو ضربه بزنید

 09200921960


هایفو درمانی برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • افرادی که بیماری قلبی عروقی و دیابت قندی پیشرفته دارند.
 • افرادی که بیماری صرع دارند.
 • خانم های باردار
 • افرادی که در ناحیه مورد نظر زخم های باز و عفونی دارند .
 • افرادی که در ناحیه مورد نظر پروتز فلزی دارند.
 • افرادی که در ناحیه مورد نظر کمتر از یک هفته بوتاکس یا ژل تزریق کرده اند .
 • افراد زیر 25 سال
 • بعد از هایفو میتوان بوتاکس تزریق کرد ولی برای تزریق ژل بهتر است برای مدتی به تعویق بیفتد.

 

فواید هایفوتراپی پوست

 • این روش نیاز به دوره بهبودی و نقاهت ندارد و این اجازه می‌دهد تا افراد بتوانند بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند.
 • بدون درد و نیاز به تزریق و عمل جراحی ندارد انتخابی جدید و مفید بخصوص برای کسانی که از عمل جراحی واهمه دارند
 • درمان با هایفو بستگی به وسعت ناحیه مورد نظر دارد حدود ۲۰ دقیقه تا بیش از ۱۲۰ دقیقه زمان امکان دارد طول بکشد.
 • انجام این روش تنها در یک جلسه صورت می گیردو هزینه کمتری برای فرد خواهد داشت.
 • هزینه هایفو نسبت به روش جراحی کمتر است .و بستگی به ناحیه مورد درمان دارد.

 

عوارض هایفوتراپی  پوست

هایفو  کردن پوست اگر در کلینیک هایفوتراپی و نزد متخصص صورت گیرد و اشعه به  درستی و با درجه مناسب به پوست تابیده شود در بیمار هیچ عوارضی نشان نخواهد  داد . با توجه به نفوذ عمقی هایفو در پوست معمولا عوارض سطحی مانند زخم،  قرمزی و التهاب می باشد.

ناحیه درمان شده تا چند ساعت پس از  هایفوتراپی قرمزی مختصری دارد، به علاوه درصد پایینی از بیماران نیز با ورم  ناچیز، گزگز یا حساسیت به لمس روبرو می‌شوند. البته تمام این عوارض جزیی و  موقتی هستند. کبودی یا بی‌حسی موقتی ناحیه‌های کوچک پوست نیز از عوارض  هایفوتراپی است که چندان شایع نیست.


جهت مشاوره رایگان و ثبت رزرو روی ثبتنام و رزرو ضربه بزنید

 09200921960


 

مراحل انجام فرایند هایفوتراپی

دسته  هایفو روی پوست فرد قرار گرفته و سر می خورد. این دسته انرژی اولتراسوند  را به پوست منتقل کرده و سلول های پوست را تحریک می کند تا کلاژن تولید  کنند و به بازسازی، بهبود و جوانسازی بافت ها کمک می کند.

بسته به  شرایط پوست بیمار، پزشک میزان عمق نفوذ به پوست را در دستگاه تنظیم می کند.  زمانی که این فرایند در حال انجام است، فرد ممکن است زیر پوست خود احساس  گرما یا سوزش کند.

 

 

 

عمق های مختلف نفوذ هایفو

عمق  نفوذ اشعه های دستگاه هایفو تراپی باید توسط پزشک و بر اساس شرایط مختلف  مثل میزان اسیب دیدگی پوست و نوع هایفویی که مدنظر است محل انجام هایفو و  …. تعیید شود و در موارد مختلف کاملا متغیر است.

پس از هایفوتراپی

پس  از اتمام درمان هایفو فرد تحت درمان به راحتی و بلافاصله می تواند به  فعالیت های روزانه خود بپردازد. اما لازم است حتما از کرم های ضد آفتاب  برای محافظت از پوست استفاده شود. برای رسیدن به بهترین نتیجه توصیه می شود  هایفوتراپی را به مدت ۴ تا ۶ جلسه انجام دهید که بین هر جلسه حدود ۳ تا ۴  ماه فاصله است.

 

 سوالات متداول در مورد هایفو

 چگونه ممکن است هایفوتراپی به عمق پوست نفوذ کند بدون اینکه هیچ زخمی یا قرمزی پوست ایجاد شود ؟

زیرا  انرژی اولیه اشعه های هایفو آنقدر نیست که پوست را بسوزاند، بلکه با عبور  از پوست، تلاقی این انرژی ها با هم کانونی ایجاد می کند که دارای گرمای  زیادی است. کانونی شدن امواج اولتراسوند در عمق ۱٫۵تا ۴٫۵ میلیمتری پوست  باعث ایجاد حرارت  ۶۵تا۷۰ میگردد واین حرارت باعث منعقد شدن موجود در آن  نقطه می شود.

 انجام هایفوتراپی چقدر طول می‌کشد؟

طول مدت  درمان بستگی به منطقه تحت درمان و برنامه درمانی منحصربه فرد شما بستگی  دارد. به عنوان مثال هایفو تراپی کامل صورت تنها حدود یک ساعت طول می‌کشد،  از این رو این درمان فرصت وقت زیادی نمی‌برد.

 چند جلسه برای هایفو درمانی یا هایفو تراپی لازم است؟

ما  دو جلسه هایفو درمانی بفواصل سه ماه از یکدیگر توصیه می کنیم سپس با توجه  یه نتایج هایفو درمانی می توان تصمیم گیری کرد. بطور کلی زمانی که با هایفو  درمانی اولیه از نتیجه هایفو تراپی خود راضی هستید برای جلوگیری از اثرات  طبیعی پیشرونده سن که شامل شلی و افتادگی است هایفو درمانی را به طور  سالانه توصیه می کنیم.

 چه مدت پس از هایفوتراپی میتوان آرایش کرد؟

توصیه می شود ۱ روز بعد از انجام هایفو از مواد آرایشی استفاده کرد.

  فاصله زمانی میان تزریق ژل و بوتاکس با هایفو تراپی به چه صورت است؟

بلافاصله پس از هر هایفو تراپی می توان از بوتاکس استفاده کرد ولی پس از تزریق بوتاکس با ژل نبایستی تا ۱ ماه هایفو انجام  شود.

 مزیت لیفت با روش هایفوتراپی نسبت به سایر روش ها چیست؟

در  هایفو تراپی لیفت بدون نیاز به جراحی است و از امواج اولتراسوند ( بجای  تیغ جراحی ) استفاده می شود. فرد پس از انجام هایفو می تواند بلافاصله در  محیط کار حاضر شود زیرا نیاز به  نقاهت ندارد و حداقل درد و حداکثر اثر  بخشی را دارد..

 تفاوت هایفوتراپی با لیزر درمانی چیست؟

هایفوتراپی  از انرژی صوتی، یعنی امواج موثر اولتراسوند، استفاده می‌کند که با  برخورداری از ویژگی‌های منحصر به فرد می‌تواند از سطح پوست بگذرد و لایه‌ای  عمقی را درمان کند. دیگر دستگاه‌های زیبایی غیرتهاجمی دارای این ویژگی  نیستند. هایفوتراپی باعث تولید کلاژن در لایه عمقی پوست می‌شود و به این  ترتیب ظرف دو تا سه ماه آتی با لیفت قابل توجه بافت مواجه می‌شویم.

 حال  آن که لیزر مبتنی بر انرژی نورانی است که نمی‌تواند در دمای بهینه در  لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ کند. بااین توصیف لیزر درمانی معمولاً فقط پوست  سطحی را درمان می‌کند. ازآنجایی که هر یک از این دو تکنولوژی مشکلات پوستی  خاصی را درمان می‌کند، لیزر و هایفوتراپی سازگار با یکدیگراند.

 هایفوتراپی چگونه باعث تولید کلاژن می‌شود؟

ترانسدیوسر  انرژی اولتراسوند متمرکز را در دمای بهینه به لایه عمقی زیر پوست می‌رساند  و انرژی در عمق پوست انباشته می‌شود، در نتیجه واکنشی شروع می‌شود که  پی‌آمد آن تولید کلاژن است. هایفوتراپی فرایندی طبیعی، موسوم به کلاژن‌زایی  را برمی‌انگیزد که ماحصل آن ایجاد کلاژن جدید است. در این روش از هیچ کرم،  ژل یا سمی استفاده نمی‌شود، هایفوتراپی صرفاً بر فرایند تولید کلاژن خود  بدن متکی است و به همین دلیل نتایج آن طبیعی و قابل توجه است.

 نتایج چه مدت پس از هایفوتراپی مشخص می‌شود و ماندگاری آنها چقدر است؟

نتیجه  اولیه بلافاصله پس از درمان قابل مشاهده است، اما مشخص شدن نتیجه نهایی دو  تا سه ماه زمان می‌برد، چون بدن برای تولید کلاژن و بازسازی پوست نیاز به  زمان دارد. ازآنجایی که هایفوتراپی باعث تولید کلاژن در بدن می‌شود،  ماندگاری نتایج به خود بیمار بستگی دارد. هایفوتراپی کلاژن جدید را داخل  بدن تولید می‌کند، اما فرایند طبیعی افزایش سن تعیین می‌کند که نتایج تا چه  زمانی باقی خواهد ماند.

 اثر بالینی هایفو بر پوست چگونه هست ؟

انجام  صحیح هایفو باعث بالارفتن نسبیو قابل توجه ابروها، سفتی پوست صورت ، بالا  آمدن و لیفت ناحیه چانه، بهبود غبغب و بهبود نمای افتادگی پوست ناحیه گردن  می شود.

 چطور می دانیم هایفو درمانی یا هایفو تراپی بی خطر است؟

سونوگرافی  بیش از پنجاه سال در پزشکی برای رویت اعضا داخلی بدن در تشخیص بیماری های  مختلف و حتی برای اسکن کردن جنین در دوران حاملگی مورد استفاده قرار گرفته  است و ایمن و بی خطر بودن امواج اولتراسوند که در سونوگرافی و هایفو درمانی  مورد استفاده قرار می گیرد با مطالعات و تحقیقات علمی ثابت شده است.

مزیت روش هایفو نسبت به سایر روشهای لیفتینگ صورت چیست ؟

 • هایفو  روشی کاملا موثر، ایمن و غیرتهاجمی بوده و کوچکترین آسیبی به سطح پوست نمی  زند. برخلاف روشهای جراحی و لیزر، بعد از انجام هایفو شواهدی از برش،  بخیه، کبودی، قرمزی، زخم و التهاب بر روی پوست دیده نمی شود و فرد به راحتی  می تواند کارهای معمول روزمره خود را ادامه دهد و نیاز به استراحت و نقاهت  خاصی نیست.
 • دومین نکته این که انجام تنها یک جلسه هایفو باعث بروز  بهبودی به مدت یک تا سه سال می گردد و برخلاف روشهای لیزری نیاز به تکرار  ماهانه چندین جلسه نیست.
 • از نظر اقتصادی در مقایسه با روشهای جراحی انجام هایفو کم هزینه تر می باشد.

 هایفو بهتر است یا نخ؟ عوارض لیفت با نخ چیست؟

لیفت  با نخ یک روش جدید است که در کره جنوبی ابداع شده و بتدریج به سایر کشورها  معرفی شده است.بعد از گذشت چند سال از ورود این نخ ها به ایران و بروز  عوارض جانبی متعدد از قبیل عفونت ،ورم های متعدد و فرو رفتگی ناشی از آن  روز به روز طرفداران خود را از دست می دهد.تاثیر لیفت با نخ بسیار جزئی و  ماندگاری آن کوتاه است و در مقایسه با روش های مدرن لیفتینگ از قبیل  هایفوتراپی که تاثیر فوق العاده ای بر روی لایه های پوست دارد و مورد تایید  FDA است یک روش غیر استاندارد محسوب می شود. واقعیت این است که لیفت با نخ  تاثیر چندانی ندارد و با توجه به هزینه آن و عدم تاثیر قابل توجه بر روی  پوست روش مورد تاییدی نیست.

 چگونه با هایفو لاغر می‌شویم؟

هایفوتراپی  بر این اصل استوار است که اگر سلول در دمای بالاتر از ۵۶ سانتی گراد در  حدود یک ثانیه قرار گیرند، مرگ سلول حتمی است. گرمای اولتراسوند واکنش  بافتی دوگانه‌ای را در ناحیه درمان ایجاد می‌کند. از یک طرف سلول‌های چربی  ناحیه مورد نظر برای همیشه از بین می‌رود و از طرف دیگر کلاژن پیرامون  ناحیه درمان منقبض می‌شود و به این ترتیب از شل شدن بافت پس از درمان  جلوگیری می‌شود

نتایج هایفو لاغری پس از یک تا سه جلسه درمان مشخص  می‌شود. هایفوتراپی درمان ساده‌ای است که در آن دستگاه دو یا سه بار، هر  بار به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، روی ناحیه درمان قرار داده می‌شود. کل درمان ۴۵  تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. واکنش بالینی معمولاً ظرف دو هفته بروز می‌یابد و  در مدت سه ماه کامل می‌شود.