هایفوتراپی غرب تهران یک روش زیبایی نوین و غیر تهاجمی است که با استفاده از انرژی فراصوت متمرکز، پوست را جوانسازی و سفت می‌کند. این روش برای رفع چین و چروک، لیفت صورت و گردن، سفت کردن پوست شل و تحریک تولید کلاژن مناسب است. هایفوتراپی بدون درد، بدون نیاز به دوره نقاهت و با اثرات ماندگار انجام می‌شود. در این مقاله به معرفی هایفوتراپی، نحوه کار آن، مزایا و معایب آن، هزینه و ماندگاری آن و نکات مراقبت بعد از آن می‌پردازیم.

لطفا جهت مشاوره و رزرو با شماره  09200921960  تماس حاصل نمایید.

**هایفوتراپی چیست؟**

هایفو (HIFU) مخفف عبارت High-intensity focused ultrasound است که به معنای اولتراسوند متمرکز با شدت بالا است. این اولتراسوند یک نوع انرژی فراصوتی است که در روش هایفوتراپی برای جوانسازی پوست استفاده می‌شود. هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی و بدون جراحی است که با تحریک و افزایش تولید کلاژن در لایه‌های عمیق پوست، باعث بازسازی سلول‌های آسیب دیده و رشد سلول‌های جدید در پوست می‌شود. کلاژن یک پروتئین طبیعی است که در ساختار خود پوست دخالت دارد و به آن خاصیت ارتجاعی و الاستیک می‌دهد. با پیر شدن، تولید کلاژن در پوست کم شده و باعث شل شدن، چروکیدگی و افتادگی پوست می‌شود. هایفو با اعمال گرما به لایه‌های عمق ۱.۵، ۳ و ۴.۵ میلی‌متر پوست، سلول‌های پیر را هدف قرار داده و باعث تحریک تولید کلاژن جدید در پوست می‌شود. این فرآیند به نئوکلاژنز (neocollagenesis) معروف است. تولید کلاژن جدید منجر به سفت شدن پوست شل شده قبلی می‌شود و در نتیجه باعث می‌شود فرد پوستی زیباتر، سفت‌تر و بدون چین و چروک داشته باشد.


**نحوه کار هایفو در غرب تهران**

برای اجرای هایفوتراپی، ابتدا پزشک گلابس (gel pads) را روی قسمت‌های قابل درمان قرار می‌دهد. این گلابس به عنوان رسانا برای انتقال امواج فراصوت به پوست عمل می‌کنند. سپس پزشک دستگاه هایفو را روی پوست می‌گذارد و با تنظیم شدت و تمرکز امواج فراصوت، آن‌ها را به لایه‌های مورد نظر پوست هدایت می‌کند. این امواج با نفوذ به پوست، گرمایی را در لایه‌های عمیق پوست ایجاد می‌کنند که باعث آسیب کنترل شده به سلول‌های پیر و تحریک تولید کلاژن جدید می‌شود. هایفوتراپی بدون درد و ناراحتی انجام می‌شود و فقط حس گرمای خفیفی در پوست داده می‌شود. همچنین هایفوتراپی بدون نیاز به دوره نقاهت است و فرد می‌تواند بلافاصله بعد از درمان به زندگی روزمره خود برگردد. مدت زمان هایفوتراپی بستگی به منطقه قابل درمان دارد و معمولا بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد.


**مزایا و معایب هایفوتراپی غرب تهران**


هایفوتراپی مزایا و معایب خاص خود را دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.


**مزایای هایفوتراپی غرب تهران:**

- هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی و بدون جراحی است که نیاز به بخیه، بریدگی، خونریزی، عفونت و زخم ندارد.

- هایفوتراپی بدون درد و ناراحتی انجام می‌شود و فقط حس گرمای خفیف در پوست داده می‌شود.

- هایفوتراپی بدون نیاز به دوره نقاهت است و فرد می‌تواند بلافاصله بعد از درمان به زندگی روزمره خود برگردد.

- هایفوتراپی باعث سفت شدن پوست شل، کشیدگی چانه، لبخنده، گلابس، گردن، سینه و شکم، ل