هایفوتراپی جایگزینی موثر برای جراحی لیفت صورت است. در واقع با کمک این روش می‌توان به جوانسازی پوست، از بین بردن چین و چروک و سفت کردن آن کمک کرد. در تکنیک هایفوی صورت لایه‌ای از پوست مورد هدف قرار می‌گیرد که در جراحی زیبایی آن را با کمک برش‌ها و بخیه‌هایی اصلاح می‌کنند، در نتیجه این روش غیر تهاجمی بوده و نیاز به ریکاوری ندارد.

فواید هایفو صورت

در ادامه مطلب به توضیح کامل روش های فوتراپی صورت پرداخته شده است و تمامی مطالب مورد نیاز برای آگاهی بیشتر شما در خصوص این تکنیک نیز آورده شده است. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

لطفا جهت مشاوره و رزرو با شماره   09200921960  تماس حاصل نمایید.

 


هایفوتراپی چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

هایفوتراپی یکی از جدیدترین روش‌های زیبایی بدون درد با هدف لیفتینگ و سفت کردن پوست است و جایگزین مناسب (اما موقت) برای عمل جراحی لیفت است. هایفو HIFU مخفف واژه انگلیسی High-intensity Focused Ultrasound است که به معنای امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا می‌باشد.


هایفو چیست و چگونه انجام می شود

لطفا جهت مشاوره و رزرو با شماره   09200921960  تماس حاصل نمایید.


در واقع امواجی که برای تکنیک هایفوتراپی استفاده می‌شود همان امواجی است که در دستگاه‌های سونوگرافی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. تنها تفاوتی که در این دو تکنیک وجود دارد این است که، در هایفوتراپی امواج به صورت متمرکز و به یک لایه خاصی از پوست وارد می‌شود و همین امر باعث بهبود تولید رشته‌های کلاژن در پوست می‌گردد.

استفاده از تکنیک هایفو باعث می‌شود تا پوست سفت تر، جوان تر و بدون هیچ چین و چروکی گردد.

اما سوالی که در ذهن بسیاری از بیماران شکل می‌گیرد این است که، تکنیک هایفو برای چه کسانی مناسب است، که در ادامه به توضیح آن پرداخته شده است:

لطفا جهت مشاوره و رزرو با شماره   09200921960  تماس حاصل نمایید.

این روش با عنوان جوانسازی پوست با هایفو برای افراد بین ۳۰ تا ۷۵ سال مناسب است که دچار شل شدگی در پوست خود شده‌اند.

همچنین افراد جوان‌تر نیز می‌توانند از این روش به عنوان یکی از موثرترین تکنیک‌ها برای جلوگیری از پیری پوست خود استفاده نمایند.

این تکنیک برای کسانی که در معرض نور خورشید شدید و یا حتی اشعه فرابنفش هستند و دچار شل شدگی در پوست خود شده‌اند مناسب می‌باشد.

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است


باید به این نکته توجه داشته باشید که روش هایفو برای افراد مسنی که در ناحیه گردن خود دچار شل شدگی شدیدی هستند مناسب نمی‌باشد (روش مناسب برای چنین افرادی جراحی لیفت است). همچنین این تکنیک برای افرادی که در ناحیه مورد درمان دچار زخم، عفونت، آکنه و یا ایمپلنت فلزی می‌باشند نیز مناسب نمی‌باشد.

هایفوتراپی صورت در چه نواحی انجام می‌شود؟

از سال ۲۰۰۸ تاکنون روش‌ های‌فوتراپی صورت به عنوان یکی از روش‌های موثر در زیبایی پوست شناخته شده است که استفاده از تکنیک در سال‌های اخیر بسیار افزایش پیدا کرده است. از روش هایفوی صورت برای موارد زیر استفاده می‌گردد:


از بین بردن چین و چروک پوست صورت

سفت کردن و لیفت پوست گردن و غبغب

لیفت در ناحیه گونه، ابرو و پلک ها

بهبود وضعیف خط چانه

لیفت صورت با هایفو

هایفوتراپی دور چشم

از بین بردن غبغب

لیفت گردن و دکلته

اصلاح طرح لبخند

روش هایفو یک تکنیک بسیار موثر در پیشگیری از پیری پوست است که در تمامی رنگ‌های پوست و در هر زمانی قابل استفاده می‌باشد.

رنگ های مختلف پوستی در هایفوتراپی

 

هایفوتراپی چگونه انجام می‌شود؟ (مراحل انجام)

قبل از انجام های‌فوتراپی بایستی تمامی محصولات آرایشی را از روی پوست خود به صورت کامل پاک نمایید. مراحل انجام آن به شرح زیر می‌باشد:


در ابتدا ناحیه مورد نظر برای درمان توسط پزشک مشخص و تمیز می‌گردد.

گاهی اوقات ممکن است پزشک برای انجام اینکار از بی حسی موضعی استفاده نماید.

پس از انجام این کار، ژل مخصوصی مانند لوبریکانت در ناحیه مورد نظر و بر روی پوست زده می‌شود.

دستگاه هایفو بر روی پوست قرار می‌گیرد و تنظیمات لازم برای شدت و میزان امواج فراصوت انجام می‌شود.

پس از اینکه امواج با پالس‌های کوتاهی به ناحیه مورد نظر فرستاده شد، جلسه ابتدایی درمان به اتمام می‌رسد.

مراحل انجام هایفو

پس از اتمام جلسه درمانی هایفوتراپی بیمار می‌تواند بلافاصله به منزل و یا محل کار خود بازگردد و به کارهای روزمره خود بپردازد.

مدت زمان هایفوتراپی و تعداد جلسات مورد نیاز چقدر است؟

بسیاری از پزشکان توصیه می‌کنند که برای رسیدن به نتیجه ایده آل از تکنیک هایفو در سال اول ۲ جلسه درمانی صورت گیرد و پس از آن با توجه به نتایج به دست آمده در سال‌های آینده بین ۱ تا ۲ جلسه و به صورت سالیانه انجام گیرد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای انجام اینکار می‌تواند با توجه به شرایط بیمار و یا درخواست وی تغییر یابد. معمولا هر جلسه درمانی بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه زمان نیاز دارد که این میزان در افراد مختلف متفاوت می‌باشد.

مدت زمان جوانسازی پوست با هایفو

 

مزایای هایفوتراپی چیست؟ آیا هایفو واقعا تاثیر دارد؟

از آنجایی که این روش غیرتهاجمی است و نیازی به انجام جراحی و بیهوشی ندارد، در نتیجه مزایای بسیاری نیز به همراه دارد که از جمله مزایای هایفو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


تعداد جلسات آن بسیار کم و در حدود ۱ الی ۳ جلسه است.

ماندگاری این تکنیک در حدود ۱ الی ۲ سال می‌باشد.

زمان مورد نیاز برای جلسات درمانی کوتاه و در حدود ۳۰ تا ۹۰ دقیقه است.

این تکنیک نیازی به دوره نقاهت و یا حتی ریکاوری بعد از انجام آن ندارد.

هیچ گونه برش، تزریق و یا خونریزی در انجام این تکنیک وجود ندارد.

همچنین روش هایفو کاملا بدون درد و پانسمان می‌باشد.

این روش می‌تواند همراه با سایر روش‌های درمانی مانند میکرونیدلینگ انجام شود.

هزینه آن بسیار کم است و بسیاری از افراد می‌توانند به راحتی آن را انجام بدهند.

مزایای هایفوتراپی چیست

 عوارض هایفوتراپی صورت چیست؟

تمامی روش‌های درمانی و زیبایی مانند جوانسازی صورت با عوارض جانبی ناچیز و بسیار اندکی همراه است، اما در این روش میزان ضررهای هایفوراپی بسیار خفیف و اندک بوده و حتی عوارض بروز آن نیز بسیار کم می‌باشد.

از عوارض هایفوی صورت می‌توان به قرمزی و یا تورم بعد از درمان اشاره کرد که با گذشت مدت زمان اندکی به صورت کامل بهبود می‌یابد و نیازی به نگرانی در این خصوص نمی‌باشد.

عوارض هایفو

احتمال وجود احساس سوزن سوزن شدن در پوست نیز ممکن است در طی چند هفته باقی بماند، اما این احساس به اندازه ای نیست که بخواهد شما را اذیت کند.

همچنین در موارد بسیار کمی نیز کبودی و یا بی حسی مشاهده می‌گردد که با گذشت چند هفته کاملا بهبود می‌یابد.

هزینه هایفوتراپی صورت چقدر است؟

قیمت هایفوی صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد و به همین دلیل ممکن است این هزینه در افراد مختلف متفاوت باشد. برخی از فاکتورهای موثر بر روی هزینه هایفو شامل وضعیت و شرایط پوستی، تعداد جلسات مورد نیاز، میزان چین و چروک در پوست و … می‌‎‌‌باشد.

هزینه انجام هایفوتراپی

معمولا هزینه هایفوتراپی صورت از  حدود 1700000 تومان تا 3500000 می‌باشد، که این هزینه با توجه به شرایط بیمار می‌تواند افزایش و یا کاهش پیدا کند.

 

هایفوتراپی چقدر ماندگاری دارد؟

معمولا پس از انجام هایفو، بیماران با گذشت مدت زمانی در حدود ۳ ماه به نتیجه دلخواه خود دست می‌یابند، اما باید بگوییم که این روش ماندگار و دائمی نیست.

تاثیرات هایفو بسیار سریع‌تر از جراحی لیفت صورت نمایان می‌شود و خطرات بسیار کمتری نسبت به عمل جراحی لیفت دارد، اما اثرات بلند مدت آن چندان ماندگار نیست. زمانی که پوست دوباره فرایند پیری خود را پیش می‌گیرد، کلاژن‌هایی که تازه ساخته شده‌اند تحلیل می‌روند و پوست به حالت قبلی خود بازمی‌گردد. معمولا این اتفاق در حدود یک سال بعد از اتمام درمان رخ می‌دهد و به همین علت نیاز به ترمیم مجدد در انجام هایفو می‌باشد.

میزان ماندگاری هایفوی صورت

 

فرق هایفوتراپی و لیفت صورت در چیست؟

از تفاوت‌های بین روش هایفو و جراحی لیفت صورت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

✓ میزان تهاجمی بودن

تکنیک هایفو یک روش کاملا غیرتهاجمی است که درطی آن هیچ نیازی به ایجاد برش و یا حتی بیهوشی وجود ندارد، اما جراحی لیفت صورت با بیهوشی عمومی و با ایجاد چند برش در نواحی مورد نظر و با بخیه و پانسمان انجام می‌گیرد.

✓ میزان هزینه

هزینه انجام هایفوتراپی نسبت به جراحی لیفت صورت بسیار کمتر است. علاوه بر این در جراحی لیفت صورت نیاز به پرداخت هزینه‌های جانبی نیز وجود دارد.

تفاوت جراحی لیفت و هایفو

✓ مدت زمان ریکاوری

در هایفو بلافاصله بعد از اتمام آن بیمار می‌توان به منزل و یا محل کار خود بازگردد و دوره نقاهت یا ریکاوری ندارد. اما دوره نقاهت در جراحی لیفتینگ در حدود ۲ تا ۴ هفته می‌باشد.

به صورت کلی روش هایفو نسبت به انجام جراحی لیفتینگ از هزینه و خطرات کمتری برخوردار است، اما ماندگاری آن نیز کوتاه‌تر می‌باشد.

 سوالات متداول هایفوتراپی

۱- چه کسانی نباید هایفو انجام بدهند؟

این تکنیک معمولا برای کسانی که دچار افتادگی و شل شدگی شدیدی در ناحیه پوست خود شده‌اند مناسب نمی‌باشد. همچنین افرادی که در ناحیه مورد درمان دچار زخم، عفونت، آکنه‌های کیستی و یا ایمپلنت فلزی هستند نمی‌توانند کاندید مناسبی برای انجام این کار باشند.

2- زمان ریکاوری در هایفو چقدر است؟

هایفوتراپی یک روش ایمن و غیرتهاجمی می‌باشد که نیازی به دوره نقاهت و یا ریکاوری ندارد. بیمار می‌تواند پس از درمان و بلافاصله به منزل خود و یا سرکار بازگردد.

3- آیا بعد از تزریق ژل می‌توان هایفو کرد؟

امواج هایفو ژل و یا چربی تزریق شده به پوست را خرد می‌کند و اثر آن را کاملا از بین می‌برد، به همین دلیل بهتر است قبل از تزریق ژل از روش هایفو استفاده نمایید و بعد از آن با مشورت پزشک برای انجام ژل و یا بوتاکس اقدام نمایید.

4- آیا هایفو باعث لاغری صورت می‌شود؟

بله، انجام هایفو بر روی لاغری صورت نیز تاثیر می‌گذارد و بعد از انجام این روش می‌توانید تاثیر آن را احساس کنید. از این رو اگر صورت بسیار لاغری دارید می‌توانید از روش‌های دیگری مانند میکرونیدلینگ برای جوانسازی صورت خود استفاده کنید.

5- چند بار می‌توان هایفو انجام داد؟

انجام هایفو با توجه به توصیه پزشک و همچنین وضعیت پوست بیمار می‌تواند در طی چند جلسه صورت بگیرد. اما به صورت معمول با انجام ۱ الی ۳ جلسه درمانی به نتیجه دلخواه دست پیدا می‌کنید و در طی سال‌های آتی بایستی ۱ تا ۲ جلسه به صورت سالیانه انجام بدهید.